Lut 24

Jak znaleźć czas na naukę? (gdy kalendarz wydaje się pełny)

To nie będzie post w stylu “wykorzystaj to 5 minut, kiedy czekasz w kolejce” lub “jeśli to dla Ciebie ważne, wstawaj 30 minut wcześniej”. To będzie post o tym, jak znaleźć czas na naukę, kiedy brakuje nam czasu całkiem.

Czujesz, że chcesz zdobyć nową wiedzę lub umiejętności, a czasu w kalendarzu brak? To jedno z częstszych pytań, które dostaję do Was. Co wtedy, Dziubo, jak znaleźć czas na naukę, gdy kalendarz wydaje się pełny?

W lutowych #planujenauke braliśmy na warsztat tematy około uczeniowe. Był sposób na motywację motywację. Definiowaliśmy, ile czasu mamy na naukę tygodniowo. A tydzień temu poznawaliśmy sposób na osiąganie celów wiedzowych długoterminowych (przynajmniej kwartalnych). Luty kończymy tematem braku czasu na naukę.

W najnowszym #planujenauke dzielę się z Tobą moim sposobem na poradzenie sobie z sytuacja, kiedy chcę lub potrzebuję się czegoś nauczyć, ale nie mam już na to czasu. Pod nie mam czasu kryje się również zarezerwowany czas na wypoczynek. U mnie obecnie pełna sobota i niedziela, kiedy nie uczę się i nie pracuję. Mam też tam czas na sport, jedzenie i… spanie wystarczającą liczbę godzin.

To jak znaleźć czas na naukę? Posłuchaj, co mi się sprawdza!

W filmie opowiadam o tym:

  • skąd wiem, że wietnamskiego się teraz nie będę uczyć dalej
  • jak “udało mi się” znaleźć czas na kurs B-School Marie Forleo wymagający min, 4h tygodniowo
  • jak często robię ćwiczenie “poszukiwania czasu na naukę”

Podobał Ci się ten odcinek #planujenauke? Daj znać w komentarzu, jaki wynik poszukiwania czasu Tobie wyszedł. A jeśli chcesz być na bieżąco z moimi postami oraz otrzymywać ode mnie dodatkowe materiały i porady, zapisz się na mój newsletter. Regularnie przygotowuję dla Was tam coś wyjątkowego, dostępnego tylko dla newsletterowiczów.

Wpadnij też de mnie na Facebook lub Instagram, gdzie regularnie opowiadam, o tym jak się uczyć i jak ja się uczę, gdy pracuję i mam masę innych obowiązków.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *