Asia Dziuba-Wiśniewska, języki Kaukazu, uczę, jak się uczyć

Cześć! Nazywam się Asia Dziuba-Wiśniewska i uczę, jak się uczyć. Opowiadam również o językach Kaukazu.

Skąd wiem, jak się uczyć?

Nigdy nie lubiłam uczyć się na pamięć i robić z głowy encyklopedii. Nie umiem „wkuwać na blachę”, ponieważ po 2 dniach wszystko zapominam. Ale znam 7 języków w stopniu przynajmniej komunikatywnym i nauczyłam się 5 różnych alfabetów. W sumie uczyłam się 13 różnych języków, z czego pięciu uczyłam innych. A do tego pracowałam już w ponad pięciu różnych branżach – w każdej szybko musiałam zdobyć nową wiedzę. I nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa.

Moją misją jest obalanie mitów, że do nauki trzeba mieć nadzwyczajną pamięć i bardzo dużo czasu. Czyli dorosły człowiek pracujący (z roku na rok coraz starszy 😉 ) nie miałby szans. Na szczęście wcale nie! To, co jest potrzebne to znajomość metod i sposobów, które pomogą Ci zarówno przy poznawaniu nowego języka i zmianie branży.  

Postrzegam uczenie się nowych rzeczy jak tworzenie własnego produktu, który systematycznie rozwijamy i stawiamy na szybkie zastosowanie nowej wiedzy w praktyce. Dlatego też pokazuję, jak wykorzystać metody i narzędzia używane w biznesie (np. zarządzaniu projektami) do planowania rozwoju własnego i poszerzania wiedzy.  

Wcześniej uczyłam, jak się uczyć tylko w ramach prowadzonych przeze mnie kursów i zajęć, ale postanowiłam podzielić się moim doświadczeniem właśnie na tej stronie.  Jeśli zastanawiasz się, jak zabrać się do nauki nowego języka czy dziedziny wiedzy, ale nie wiesz jak: zacząć, znaleźć czas, zaplanować, wrócić do nauki, zmotywować się, bo wcześniej nie było efektów… jestem przekonana, że znajdziesz tutaj coś dla siebie. Zapraszam Cię również do mojego newslettera – nic nowego Ci nie umknie, a poza tym dostaniesz mój study planner w prezencie. Tutaj dowiesz się więcej. O metodach, które przetestowałam na sobie i moich kursantach przeczytasz tutaj.

Dlaczego języki Kaukazu?

Jak powstawała ta strona, to po polsku było bardzo mało materiałów o językach Kaukazu Południowego (bo o tych głównie opowiadam). A już lekkich i nieprzytłaczających gramatyką było jak na lekarstwo. Swoją drogą wiele się nie zmieniło. Chciałam, by moi słuchacze mieli jakieś miejsce, do którego mogą zajrzeć po zajęciach, jeśli nie zapamiętali wszystkiego. A pozostali by nie musieli uzależniać szans na poznanie tych języków od dostępności nauczycieli (bo tych w Polsce też na palcach jednej ręki można zliczyć). O moich początkach z gruzińskim przeczytasz tutaj.

Jeśli masz pytania, pomysł na współpracę lub interesuje Cie kurs lub konsultacje, napisz do mnie: asia@dziubawisniewska.pl

Możesz też pisać do mnie na Facebooku (@JezykiKaukazu) lub Instagramie (@asia_dziuba_wisniewska).

%